• Zaproszenie

• Serdecznie zapraszamy na szkolne Jasełka, połączone z kiermaszem świątecznym, które odbędą się 15.12.2019r. o godz. 16.00 w sali gimnastycznej ZSP w Krzeszowie.

Serdecznie zapraszają:

Dyrektor, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie

• „Góra grosza" ruszyła!!!

• Jak co roku nasza szkoła bierze udział w akcji charytatywnej „Góra Grosza”. Od 25 listopada każda  klasa zbiera pieniążki, aby wspomóc tą szczytną  inicjatywę. Do 2 stycznia każda klasa ma czas, by  zgromadzić jak najwięcej monet, które następnie zostaną policzone przez członków samorządu uczniowskiego, spakowane i przekazane fundacji „ Towarzystwo Nasz Dom”, która jest organizatorem tej ogólnopolskiej akcji. Celem  „Góry Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Nie bądźmy obojętni i zbierajmy pieniądze, aby było ich jak najwięcej.

Klasa, która zbierze najwięcej pieniędzy zostanie nagrodzona.

• Wyniki zbiórki przyborów szkolnych

• Wyniki zbiórki przyborów szkolnych na pomoc Polakom na Kresach

Wszystkim osobom, które przyniosły nowe przybory szkolne na zbiórkę serdecznie dziękujemy!

Miło nam poinformować, że uzbieraliśmy bardzo dużo przyborów- około 70 kilogramów.

Wyniki klas zostały obliczone na podstawie tabeli punktowej oraz została obliczona średnia na jednego ucznia w klasie:

I miejsce: klasa VI a- 32 punkty na ucznia

II miejsce: klasa II- 30 punktów na ucznia

III miejsce: klasa VI b- 26 punktów na ucznia

IV miejsce: klasa V- 25 punktów na ucznia

V miejsce: klasa VIII- 19 punktów na ucznia

VI miejsce: klasa III- 18 punktów na ucznia

VII miejsce: klasa VII- 14 punktów na ucznia

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

A teraz pora na nagrody:

Oprócz pochwały od pani dyrektor na forum szkoły oraz pamiątkowego dyplomu, klasy zajmujące miejsca I-III otrzymują specjalną nagrodę. Mogą one same wybrać dla swojej klasy dni bez pytania, kartkówki czy sprawdzianu (nie dotyczy popraw).

Miejsce I- 3 dni

Miejsce II- 2 dni

Miejsce III- 1 dzień

Przewodniczący danej klasy zgłosi daty wybranych dni do pani Anny Wojtyłko najpóźniej do piątku 29 listopada. Terminy te mają być skonsultowane z całą klasą i wspólnie ustalone.

Jeszcze raz gratulujemy!

• Już w ten czwartek,

21 listopada przypada DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Bardzo spodobał nam się pomysł tego świeta, dlatego też chcielibyśmy w naszej szkole przyłączyć się do jego obchodów.  Samorząd Uczniowski przygotuje gazetkę informacyjną na korytarzu, przeprowdzi akcję „Podaj dalej miłe słowo” oraz zorganizuje skrzynkę życzliwości, przez którą uczniowie będą mogli przesyłać sobie nawzajem życzliwe wiadomości. Zachęcamy wszystkich do świętowania razem z nami i bycia dla wszystkich życzliwym.

• Kampania charytatywna „Świąteczne Kartki Dobroczynne”

• Nie ma na świecie piękniejszego uczucia niż to, które występuje chwile po tym, jak zrobimy bezinteresownie coś dobrego. Poczujcie to!

W dniach od 19 listopada do 18 grudnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły będą rozporowadzać bożonarodzeniowe kartki dobroczynne. Pieniądze uzbierane z kartek zostaną przekazane Stowarzyszeniu Sursum Corda i zostaną przeznaczone na pomoc chorym i niepełnosprawnym, objętych pomocą progrmu „Na Ratunek”.

Okażmy serce i przyłączmy się do pomocy.

• Spotkanie z rodzicami

• Zebranie z rodzicami odbędzie się w dniu 14.11.2019r. (tj. czwartek) od 16.00 - 17.00. Spotkanie z wychowawcami w klasach, konsultacje z nauczycielami uczącymi.

Serdecznie zapraszamy.

• Podręczniki na rok szkolny 2019/2020

• W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzeszowie wszystkie podręczniki (z wyjątkiem j. niemieckiego i religii) wypożyczają w bibliotece szkolnej.

Proszę o zakupienie we własnym zakresie następujących podręczników na rok szkolny 2019/2020:

J. NIEMIECKI :

kl. IV (podręcznik i ćwiczenia) "Und so weiter neu 1 " + ćw. poziom rozszerzony , wyd. WSZPWN,  Marta Kozubska, Ewa Krawczyk, Lucyna Zastąpiło

kl. V (podręcznik i ćwiczenia) "Und so weiter neu 2 " + ćw. poziom rozszerzony , wyd. WSZPWN,  Marta Kozubska, Ewa Krawczyk, Lucyna Zastąpiło

kl. VI (podręcznik i ćwiczenia) "Und so weiter neu 3” + ćw. poziom rozszerzony , wyd. WSZPWN,  Marta Kozubska, Ewa Krawczyk, Lucyna Zastąpiło

RELIGIA:
            kl.I (podręcznik i ćwiczenia) "Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa" red. ks.T. Panuś, ks. A. Kielian, A. Berski wyd. św. Stanisława BM, Kraków 2012

kl.II (podręcznik i ćwiczenia) '' Kochamy Pana Jezusa" red. ks.T. Panuś, ks. A. Kielian, A. Berski
            wyd. św. Stanisława BM, Kraków 2013

Istnieje możliwość odkupienia książek od starszych klas.